1 YORUM

 1. Merhaba, ismim Melek. 29 yaşındayım. Konya’da yaşıyorum. Ailemle yaşıyorum ve bir ofiste muhasebeci olarak çalışıyorum. İş ev arasında mekik dokuduğum bir hayatım var yani anlayacağınız. 3 katlı bir apartmanda yaşıyoruz, apartmanın arka tarafında ufak bir bahçemiz var. Burada birkaç tane masa , sandalye koyduk. Apartmandaki herkes burada vakit geçirmeyi çok seviyor.
  Geçen sene dairelerden biri boştu ve evi kiralamak insanlar sık sık gelip eve bakıyordu. Ben bahçede otururken, içerden sesler duydum. Tanımadığım seslerdi, boş daire bakmaya gelen biridir diye İlk düşündüm ve haklıydım. 5 dakika kadar sonra babam buraya gel dedi. Gelen çiftle anlaşmışlar, babam yeni kiracılarla tanışmamı istedi.
  Kenan ve eşi Büşra taşınacaktı daireye. Kenan’ı görünce içimde bir şeyler oldu. Hani derler ya karnımda kelebekler uçuştu diye. İşte aynen öyle oldu. Ben anlamadım ne olduğunu, Kenan’ı ne zaman görsem bu tekrar olmaya başladı. Hatta her seferinde daha fazla oluyordu. Düpedüz aşık olmuştum, evli ve komşum olan adama. Ne yapacağımı bilemiyordum. En yakın arkadaşım dahil kimseye anlatamadım bunu. Beni yargılayacaklarından korkuyordum. İçimde tuttum ben de uzun süre. Bir şey yapmazsam geçer diye düşündüm ama bir türlü olmuyordu.
  Onu ilk görmemin üstünden 6 ay geçmişti ama hiçbir değişme yoktu. Hatta çeşitli bahanelerle insanları bahçeye topluyordum.(mangal gibi) Sırf Kenan’ı görmek için tabii.
  Bu sırada Kenan ile Büşra arasında bir sorun vardı. Sürekli kavga ediyolardı. Eskisi gibi mutlu çift değillerdi. İçten içe çok istedim ayrılmalarını. Her akşam kavga ediyolardı, çocukları yoktu. Neden boşanmıyolar diye düşünüp durdum hep.
  Bir gün bahçede otururken Kenan geldi aşağı, selam verdi ve yanıma oturdu. Canı sıkkındı ben de nasılsın diye sordum ve anlatmaya başladı. Büşra ile bir sürü sorunları vardı ve ben onu savunmasız bir anında yakalamıştım. Neden boşanmıyorsunuz sorusu dilimin ucuna geldi defalarca ama tuttum kendimi.
  Kenan’ın mutlu olmadığını duyunca onları ayırmaya karar verdim. Onları ayırıp Kenan ile evlenmek istiyordum. Nasıl yapacağımı bulmam gerekiyordu. İş yerinde iki arkadaşım konuşurken Ayırma Hamaylı diye bir şey duydum. Hemen telefonumu çıkardım ve araştırdım. İşte hayatımın aşkına ulaşmanın yolu diye düşündüm. Medyum Burak Hoca’ya denk geldim ve bu işte çok başarılı olduğunu uzun sürmedi. Kendisini arayıp, randevu aldım.
  Gittiğimde her şeyi anlattım. Bunca zaman içimde tuttuğum şeyleri birine anlatmak o kadar iyi gelmişti ki anlatamam. Yapmam gereken tek şey Ayırma Hamaylının yapım süresi olan 10 günü beklemek sonrasında da 15 ile 60 gün arasında değişen tesit süresini beklemekti. Ayırma Hamaylı yapıldıktan yaklaşık 1 ay sonra ettikleri kavgalar şiddetini arttırmaya başladı.
  40.günde Kenan, babama boşanmaya karar verdiklerini söyledi. Burada Kenan kalacak, Büşra ailesinin yanına dönecekti.
  Boşanmalarının üzerinden 17 ay geçti, 8 aydır Kenan ile birlikteyim. Bu bazılarınıza doğru gelmeyebilir ama Kenan’da ben de çok mutluyuz, Burak Hoca sayesinde!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here